Okna czasowe do awizacji załadunków i rozładunków sprawdzają się również u producentów wyrobów akcyzowych – dowiedz się jakie korzyści uzyskała firma Imperial Tobacco.

Imperial Tobacco Polska S.A. jest jedną z największych firm tytoniowych. Globalny producent, zatrudniający ponad 30 000 pracowników w ponad 40 fabrykach na całym świecie, działa w Polsce już od 20 lat. Zakład Imperial Tobacco w Jankowicach koło Poznania realizuje przechowywanie surowców, opakowań i wyrobów gotowych w kilku magazynach. Przydział dostarczanych towarów i produkowanych wyrobów do konkretnej lokalizacji zależy od cech danego asortymentu, planów produkcyjnych czy sprzedażowych, ale również od wymagań celnych lub akcyzowych. Kilka działów i wielu zewnętrznych kontrahentów zaangażowanych jest w proces planowania dostaw i wysyłek.  

Od 2017 roku magazyny w Imperial Tobacco zarządzane są przy wsparciu Okien czasowych firmy Logintegra. Na temat powodów, które skłoniły do wdrożenia systemu i uzyskanych dzięki temu korzyści wypowiada się Paweł KapitańczykKoordynator Krajowej Logistyki Zewnętrznej w Imperial Tobacco:

Co przede wszystkim skłoniło Państwa do poszukiwania rozwiązań IT wspierających obsługę dostaw? Jakie działy Państwa organizacji objęło wdrożenie Okien czasowych?

Jako firma produkcyjna codziennie obsługujemy liczne dostawy i załadunki w różnych magazynach na terenie naszego zakładu. Poszukiwaliśmy rozwiązań, które umożliwią nam zarządzanie wszystkimi magazynami „w jednym miejscu”, dodatkowo zapewniając dużą niezawodność i interfejs przyjazny użytkownikowi. Beneficjentami wprowadzonego rozwiązania miały być działy administracyjne, zajmujące się planowaniem załadunków i rozładunków oraz pracownicy poszczególnych magazynów.

Rozwiązań informatycznych wspierających zarządzanie procesami logistycznymi na rynku jest co raz więcej. Dlaczego zdecydowaliście się Państwo właśnie na system Okna czasowe firmy LOGINTEGRA?

Zdecydowaliśmy się na skorzystanie z narzędzia Okna Czasowe firmy Logintegra, ponieważ oferowało bardzo dużą możliwość dostosowania do specyficznych wymagań poszczególnych obszarów. Dodatkowo intuicyjny interfejs również miał duży wpływ na ostateczną decyzję

Czy uruchomienie systemu powiodło się we wszystkich planowanych przez Państwa obszarach, które zaangażowane są w proces zarządzania harmonogramem pracy magazynu?

Obecnie korzystamy w firmie z narzędzia we wszystkich obszarach, w których planowaliśmy wdrożenie. Ponadto, korzyścią wynikającą z wdrożenia Okien Czasowych jest wspólna platforma do komunikacji pomiędzy pracownikami administracyjnymi, magazynem i wartownią.

Zebranie w jednym miejscu aktualnych informacji o spodziewanych rozładunkach i załadunkach samochodów, to bardzo cenna wiedza, która pozwala na optymalne zarządzanie zasobami magazynów czy dostawcami usług przewozowych. Niezbędna jest również odpowiednia „dystrybucja” uzyskiwanych informacji – inne dane potrzebują działy zaangażowane w planowanie procesów logistycznych, a inne magazyny, czy portiernie obsługujące zgłaszające się pojazdy.

Polecamy również: Czy system do zarządzania awizacjami sprawdzi się w każdej branży?

Zapisz się na naszą listę mailingową    POMOC TECHNICZNA