Aukcje Transportowe

Efektywna komunikacja z dostawcami usług spedycyjnych, umożliwia firmom produkcyjnym i dystrybucyjnym optymalizację kosztów dostawy towarów.

Jednym z takich narzędzi jest możliwość licytacji w platformie logistycznej między określonym zbiorem przewoźników. Korzystając z funkcji platformy logistycznej firmy Logintegra, w kilku „kliknięciach” możemy złożyć zamówienie na aukcję, określić cenę minimalną i maksymalną oraz określić datę zakończenia aukcji. My możemy zająć się innymi obowiązkami, a system sam rozsyła nasze zapotrzebowanie i szuka ofert wśród naszych dostawców usług transportowych. Wśród propozycji wybieramy najlepszą ofertę lub system sam zleca realizację firmie, której propozycja jakościowo i cenowo jest dla naszej firmy najkorzystniejsza. Użytkownicy mogą w ten sposób w krótkim czasie przepytać dużą liczbę dostawców, poznać ich aktualne możliwości i aktualne oferty cenowe, jednocześnie ograniczając ryzyko zamawiania transportu po zawyżonych stawkach.

W skrajnych przypadkach gdy opóźnienie dostawy wiąże się z przestojem całej linii produkcyjnej szybkość reakcji jest kluczowa bo koszt przerwy produkcyjnej jest czasem liczony w setkach tysięcy euro na godzinę. Dostarczenie potrzebnej przesyłki jest wtedy warte prawie każdej ceny i do tego celu używane są nawet samoloty i helikoptery. W takich sytuacjach możliwość szybkiego sprawdzenia kilku konkurencyjnych ofert to gigantyczne  oszczędności dla firmy. 

Sprawdź również

Zapisz się na naszą listę mailingową    POMOC TECHNICZNA