Kiedy warto zaplanować zmianę?

Bywa, że noworoczne postanowienia pozostawiamy niezrealizowane lub przekładamy je na kolejny rok. Z satysfakcją natomiast wspominamy te, które udało się zrealizować, nawet jeśli po drodze plan ich realizacji wymagał wielu korekt.

Dla wielu branż początek roku, to spowolnienie sprzedaży, czas rocznych sprawozdań i nowych planów rozwoju. W działach logistyki analizujemy koszty,  negocjujemy umowy z dostawcami usług transportowych, przygotowujemy się na kolejny sezon i nowe wyzwania. Mając jeszcze w pamięci występujące w minionym okresie utrudnienia, poszukujemy nowych rozwiązań. Zastanawiamy się też, czy w ogóle warto coś zmieniać …?

Swoimi doświadczeniami z wprowadzonych zmian, dotyczącymi usprawnienia łańcucha logistycznego w minionym roku podzielił się Pan Adam Skrzypczak – Kierownik Zespołu Magazynów w Hochland Polska.

Jakich usprawnień poszukiwaliście Państwo decydując się na wdrożenie systemu Logintegra?

Nowoczesny magazyn powinna charakteryzować dobra organizacja pracy. Naszym pomysłem na takiż magazyn stał się system pozwalający nam na niemalże 100 % zaplanowanie czasu pracy, optymalne wykorzystanie potencjału pracowników oraz zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zmiana procesu obsługi dostaw i wysyłek pozwoliła na wprowadzenie systematyki oraz rozłożenie pracy magazynu adekwatne do jego zasobów.

W jakim okresie najlepiej rozpocząć prace wdrożeniowe?

Na to pytanie można odpowiedzieć tylko w jeden sposób – im szybciej tym lepiej. Tak naprawdę w przedsiębiorstwach o dużej dynamice nie ma dobrego okresu na wdrożenie. Zawsze się coś dzieje, jest coś ważniejszego, i z reguły brak czasu i przestrzeni. Z doświadczeń wdrożeniowych wszystkim zainteresowanym mogę doradzić wdrożenie etapowe, które jest mniej dotkliwe z punktu widzenia zarządzania zmianą oraz zdanie się na pełen profesjonalizm pracowników Firmy Logintegra. Warto czerpać z ich wiedzy i doświadczeń z poprzednich wdrożeń.    

Ile czasu warto zaplanować na wdrożenie podstawowych funkcjonalności systemu?

Początki bywają trudne z różnych względów. Myślę, że wiele zależy od specyfiki i oczekiwań firmy, która zdecydowała się na wdrożenie systemu. Nie mniej jednak doradzałbym zaplanować na wdrożenie kwartał. Jest to czas, który pozwoli na racjonalne rozłożenie prac wdrożeniowych oraz reakcję na wszystkie aspekty, których nie udało nam się przewidzieć. Dla nas okres wdrożenia dobiegł końca, teraz rozpoczyna się okres prac rozwojowych. System awizacji jest pełen możliwości, które zamierzamy wykorzystać do dalszej optymalizacji procesów obsługi dostaw i wysyłek.       

Jakie korzyści z użytkowania systemu możecie Państwo wymienić, które szczególnie pomogły w okresie wzmożonej ilości dostaw i wysyłek?

Tak naprawdę od czasu wdrożenia okresy spiętrzeń przestały nas dotyczyć. Zdarzają się dni mocniej wypełnione, które wymagają zaangażowania większych zasobów, lecz system awizacji pozwala się do tego odpowiednio przygotować i uniknąć zaskoczenia skutkującego kolejką transportów przed Magazynami. Wdrożenie systemu zaowocowało wieloma pozytywnymi zmianami, które teraz będą już tylko procentować.    

Jeśli poszukujecie Państwo usprawnień w zakresie obsługi dostaw i wysyłek, zarządzania transportem czy poprawy komunikacji z kontrahentami, to może warto skorzystać z doświadczeń firmy Hochland i zaplanować wdrożenie systemu SCM (Platforma logistyczna), YMS (Okna czasowe) czy TMS (System transportowy) w rozpoczynającym się roku?

Pomagamy odpowiedzieć na to pytanie podczas bezpłatnych konsultacji – zapraszamy do kontaktu.

W Nowym Roku życzymy Państwu wszelkiej pomyślności i powodzenia w realizacji noworocznych postanowień!


Zapisz się na naszą listę mailingową



    POMOC TECHNICZNA