Okna Czasowe LOGINTEGRA wspierają logistykę kontraktową – wdrożenie systemu YMS u operatora logistycznego PIAST CARGO

PIAST CARGO TRANSPORT Sp. z o.o. jest polskim operatorem logistycznym, który rozpoczął działalność w 1995 roku od usług transportu drogowego. Firma aktualnie zajmuje się logistyką kontraktową, transportem i dystrybucją, obsługuje linie drobnicową Polska – Włochy, a także dostarcza szeroką gamę opakowań transportowych.

PIAST CARGO świadczy usługi magazynowania w dwóch lokalizacjach: Żory i okolice Piotrkowa Trybunalskiego – łącznie ponad 28 000 m2. 

O komentarz dotyczący decyzji o wdrożeniu nowego systemu poprosiliśmy Pana Piotra Jarmuszkę – Dyrektora ds. Transportu i Magazynowania w PIAST CARGO TRANSPORT.

Dla klientów z jakich branż świadczycie Państwo swoje usługi logistyczne?

Usługi świadczymy dla firm z wielu segmentów rynku najwięcej aktualnie dla branż : FMCG, opakowaniowej, automotive, tekstylnej.

Zdecydowaliście się Państwo na zakup systemu do awizacji i zarządzania harmonogramem w obsłudze dostaw i wysyłek. Jakie były główne przyczyny podjęcia decyzji o wdrożeniu takiego systemu? 

Spiętrzenie wysyłek i dostaw w krótkim okresie czasu to utrudnienie, które przede wszystkim skłoniło nas do decyzji o wdrożeniu systemu. Poszukiwaliśmy także bardziej efektywnego rozwiązania do zarządzania pracownikami magazynu i wynikającej z tego optymalizacja kosztów. Zależy nam również na możliwości bieżącej zmiany awizacji czy terminu załadunku/rozładunku bez udziału pracownika administracji oraz skumulowaniu całości dokumentacji do jednego pliku (zdjęcia + dokumenty) – możliwość odtwarzania ich przez klienta według potrzeb. 

Wybrane przez Państwa Okna czasowe LOGINETGRA umożliwiają integrację wielu uczestników łańcucha dostaw, kim będą użytkownicy Państwa systemu? 

Klienci oraz spedycje obsługujące dostawy i wysyłki towarów.

Jakich korzyści Państwo oczekujecie i w jaki sposób zastosowane rozwiązanie może wpłynąć na obsługę Państwa klientów?

Zmniejszenie czasu oczekiwania aut na załadunek czy rozładunek. Usystematyzowanie pracy, co spowoduje lepszy efekt w terminowości realizowanych dostaw dla klientów i zwiększy dostępność ich transportu. Ograniczenie obowiązków administracji poprzez samodzielne rejestrowanie się kierowców oraz czytelna i bieżąca aktualizacja informacji dla kierowców.

Czy zaplanowaliście Państwo integrację wdrażanego systemu YMS z innymi aplikacjami?

Tak, z systemem WMS oraz aplikacjami TMS naszych klientów.

Harmonogram wdrożenia zakłada start produkcyjny jesienią 2019, który będzie poprzedzony warsztatami z udziałem kluczowych użytkowników oraz konfiguracją systemu do indywidualnych potrzeb PIAST CARGO.

Dynamiczny rozwój PIAST CARGO potwierdza stały wzrost zainteresowania logistyką kontraktową. Zarządzanie nowoczesnym łańcuchem dostaw opartym na usługach zewnętrznych operatorów wymusza sprawną komunikację, integrację stosowanych systemów i optymalizację oraz automatyzację procesów.

Polecamy również:

Brama online – podłącz swoją bramę do Okien czasowych, otwórz się na informacje o statusie dostaw i wysyłek

lub 

Jak podłączyć dostawców i kontrahentów do systemu ERP?

Zapisz się na naszą listę mailingową    POMOC TECHNICZNA