Transporty krytyczne

Szybka i sprawnie zorganizowana logistyka to podstawa dzisiejszego biznesu. Każde zakłócenie łańcucha dostaw powoduje bowiem straty finansowe dla firmy oraz niezadowolenie jej klientów. 

W obecnych czasach nie zawsze możliwe jest precyzyjne planowanie dostaw z dużym wyprzedzeniem. Było to widoczne zwłaszcza w okresie pandemii, która spowodowała zerwanie wielu łańcuchów logistycznych. W branży przemysłowej i innych sektorach gospodarki często pojawiają się problemy z terminową realizacją zamówień. Transport krytyczny to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują ekspresowych dostaw o najwyższym priorytecie.

Wiele firm organizuje więc aukcje transportowe, w celu znalezienia najlepszych ofert przewozu krytycznego czasowo. Aukcja transportowa to proces, w którym dostawcy przesyłek mogą złożyć oferty dotyczące cen oraz czasu realizacji usługi ekspresowej.

Poza aukcjami, kluczowym elementem procesu przewozu krytycznego czasowo jest awizowanie. Awizowanie to informowanie odbiorcy o tym, że przesyłka jest już w drodze i będzie dostarczona zgodnie z ustalonymi warunkami czasowymi. Dzięki temu odbiorca może przygotować się odpowiednio do odbioru wysyłki minimalizując ryzyko błędów.

Jak i kiedy korzystać z przesyłek krytycznych w systemie Logintegra?

W ramach transportu krytycznego nasze oprogramowanie pozwala na złożenie szybkiego zapytania wybranej wcześniej grupie przewoźników o wysłanie przesyłki krytycznej z punktu A do punktu B określając:

1. minimalną i maksymalną cenę za usługę,

2. czas do kiedy przewoźnik może złożyć swoją ofertę,

3. termin do kiedy przesyłka ma znaleźć się u odbiorcy. 

4. procedury dostarczenia (transport lądowy czy lotniczy)

Logistyka przesyłek krytycznych nie jest prosta, ale dzięki naszemu systemowi wybór przewoźnika i sposobu realizacji spośród przesłanych przez nasz system zwrotnych propozycji usług ekspresowych przesyłek jest już szybki i prosty. 

Czym są krytyczne transporty przesyłek?

Krytyczna przesyłka to transport dedykowany w którym czas dostawy jest kluczowym elementem oferty gwarantującym efektywne dostarczanie towaru w sytuacjach o wysokim priorytecie. Działania takie jak ekspresowe dostawy produktów, przesyłanie ważnych surowców do fabryk czy przewóz delikatnej aparatury medycznej lub leki ratujące życie są częścią tej kategorii. Transport ekspresowy wymaga więc starannego planowania, skoordynowanego zarządzania i często indywidualnie dobranego transportu. Od jego skuteczności zależą nie tylko finanse firmy, ale w wielu przypadkach także zdrowie i życie ludzi. Bez niego, globalna sieć logistyczna nie miałaby takiej efektywności. Najważniejszym aspektem przesyłek ekspresowych jest jakość i terminowość realizacji zamówień.

Transport drogowy, lotniczy czy helikopter?

Czas to pieniądz – to motto wielu przedsiębiorstw. W przypadku usługi transportu ekspresowego punktualność dostawy jest to szczególnie ważna. To usługa realizowane przez dedykowane pojazdy, które pozwalają w najszybszy sposób dostarczyć towary na miejsce ich przeznaczenia. Dzięki temu firmy mogą mieć pewność, że towar dotrze w terminie. Zdarza się, że korzystamy z transportu lotniczego zgodnego z rozkładem regularnych lotów, a w skrajnych przypadkach konieczny jest czarter samolotu specjalnie dla konkretnego zlecenia. Transport powietrzny jest często najszybszą metodą przewozu bezpośredniego. Kolejnym elementem łańcucha może być po prostu usługa kuriera, który po odbiorze z lotniska przewiezie towar samochodem bezpośrednio do celu lub w skrajnych przypadkach przewoźnik helikopterowy, który przyspieszy ten proces unikając korków na drodze dowożąc przesyłkę nawet w niedostępne dla pojazdów kołowych miejsce.

Nasze oprogramowanie dla logistyki i spedycji poprawia efektywność transportu krytycznego, ułatwia planowanie, monitorowanie przesyłek, zarządzanie ryzykiem i optymalizują koszty. Dzięki nim bezpieczna dostawa na czas staje się realna.

Sprawdź również

Zapisz się na naszą listę mailingową    POMOC TECHNICZNA