Ślad węglowy w logistyce

Bezpłatny Webinar: Zapisz się już dziś

Data: Wtorek, 26 października 2023, godz. 11:00-12:30

Ślad węglowy określa całkowitą emisję gazów cieplarnianych, wywołaną przez organizację, produkt czy przeprowadzony proces w organizacji. Jednym ze źródeł emisji własnych i dziedziczonych jest logistyka przedsiębiorstwa. Analiza śladu węglowego obejmuje zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie emisje gazów cieplarnianych, które można pogrupować według trzech zakresów. Jednym z największych wyzwań w tym procesie jest zebranie wiarygodnych danych w odpowiednio krótkim czasie. Kolejnym krokiem jest redukcja śladu węglowego, strategia dekarbonizacji w logistyce mająca na celu:

• Zwiększenie efektywności operacyjnej i obniżenie kosztów.

• Poprawa reputacji i lojalności klientów.

• Zwiększenie innowacyjności i konkurencyjności.

Już 26.10.2023 zapraszamy na nasz webinar w całości poświęcony powyższym zagadnieniom i obecnym wyzwaniom działów logistyki i operacji.

Zapisz się już dziś

Prelegenci:

Kacper Warda – współwłaściciel firmy Logintegra Sp. z o. o., projektant systemów informatycznych, absolwent MBA. Ekspert w dziedzinie mapowania i cyfryzacji procesów.  Zapraszamy!

Sebastian Wojtkowski – Doświadczony ekspert w zakresie ochrony środowiska, ESG, polityki klimatycznej, zielonej transformacji, dekarbonizacji oraz IFC’s and EQ4 Environmental and Social Performance Standards dla Klientów Biznesowych i Jednostek Samorządów Terytorialnych.

Zapisz się na naszą listę mailingową    POMOC TECHNICZNA