Firma Keeeper zdecydowała się na wdrożenie Okien czasowych (YMS) – sprawdź dlaczego

Keeeper Sp. z o.o. jest jednym z największych europejskich producentów innowacyjnych i wysoko jakościowych artykułów gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych. Ponad 500 pracowników pracuje w dwóch zakładach produkcyjnych: w Stemwede (Niemcy) i w Bydgoszczy (Polska). Firma współpracuje z punktami sprzedaży i dystrybucji w wielu krajach na całym świecie.

We wrześniu 2019 firma Keeeper zakończyła poszukiwania systemu do zarządzania awizacjami i podjęła decyzję o wdrożeniu aplikacji Okna czasowe Logintegra.

O kulisy podjęcia tej decyzji i oczekiwane korzyści z wdrożenia Okien czasowych zapytaliśmy Pana Dawida Krenz – Lider zespołu wysyłek i spedycji oraz Kierownik projektu.

Zdecydowaliście się Państwo na wdrożenie systemu, który wspomoże zarówno planowanie wysyłek do klientów, jak i obsługę dostaw surowców oraz opakowań do Państwa zakładu. Ile przeciętnie rozładunków i załadunków realizujecie Państwo na dobę w swoich magazynach?

W ciągu doby obsługujemy średnio około 30 – 40 aut. Transport w większości przypadków organizujemy sami, jednak zdarzają nam się również niezapowiedziane z wyprzedzeniem odbiory towaru przez naszych klientów czy dostawy, które organizują do nas nasi dostawcy.

Jak obecnie (jeszcze przed wdrożeniem Okien czasowych) wygląda komunikacja z dostawcami i przewoźnikami?

Podczas organizacji transportu przekazujemy przewoźnikom informację o przedziale czasowym, w którym może odbyć się jego załadunek. W naszej firmie wyróżniamy kilka rodzajów załadunków w zależności od typu dostawy. Każdy z nich staramy się w miarę możliwości obsługiwać o innej porze, by równomiernie rozłożyć ten proces w czasie pracy magazynu i tym samym zredukować kolejki do możliwie niskiego poziomu.

Jakie utrudnienia chcielibyście wyeliminować poprzez wdrożenie systemu?

Oczekujemy, że za pomocą systemu awizacyjnego „Okna czasowe”, będziemy w stanie efektywniej planować pracę naszego magazynu i skuteczniej zarządzać zasobami w czasie jego pracy. Obecnie zdarzają nam się sytuacje, w których pojawia się spiętrzenie załadunków w danym przedziale czasowym i nie jesteśmy w stanie sprawnie obsłużyć wszystkich aut. Zależy nam również na tym, by nasi partnerzy logistyczni mieli możliwość dokonywania oraz modyfikowania awizacji bez konieczności udziału naszych pracowników. 

Na rynku jest co najmniej kilka aplikacji do zarządzania harmonogramem pracy magazynu i awizacji pojazdów. Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na współpracę z firmą Logintegra i system Okna czasowe?

Zdecydowaliśmy się na współpracę z Logintegrą, ponieważ ten dostawca zaoferował nam rozwiązanie, które daje możliwość dostosowania do naszych specyficznych potrzeb. Duże znaczenie ma również fakt, że obsługa systemu dla użytkownika wydaje się intuicyjna, a w związku z tym, że do pracy w systemie zamierzamy zaprosić również naszych partnerów logistycznych zależało nam na tym, by system nie sprawiał problemów obsługującym go użytkownikom.

Wdrożenie systemu zostało zaplanowane na listopad 2019. 

Zapisz się na naszą listę mailingową    POMOC TECHNICZNA